Strona główna
środa, 12 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Julian, Lech

Wywiad z Panią Dyrektor

Strona główna » Aktualności » Wywiad z Panią Dyrektor

wielkość tekstu:A | A | A

1. Czy lubi Pani swój zawód?

Oczywiście, że lubię. Pracuję już jako nauczyciel 30 lat i nigdy nie chciałam zmienić swojej profesji.

2. Dlaczego Pani go wybrała i dlaczego nie inny kierunek?

Jestem absolwentką Liceum Ekonomicznego, 4 lata nauki i praktyka zawodowa przekonały mnie, że papierki, księgowość , rozliczenia są żmudne, mało atrakcyjne, pozbawiają kontaktu z ludźmi i dlatego wróciłam marzeniami do dzieciństwa. A w tych latach każda dziewczynka chce być aktorką, lekarzem lub nauczycielką. Nie zauważyłam u siebie talentu aktorskiego , nie lubiłam się uczyć biologii a więc zostało mi "cudze dzieci uczyć". Dlaczego historia ? Bo jest ciekawa, często nie odgadniona i jest nauczycielką życia .

3. Skąd się wziął pomysł Dnia Dziecka?

Tak dokładnie to nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale na pewno wyniknął ze spontanicznych pomysłów nauczycieli, którzy chcieli jednym prezentem obdarować setki uczniów. Ale mówiąc poważnie chcieliśmy Wam pokazać, że mamy dystans do siebie, umiemy się bawić , tkwią w nas ukryte talenty no i oczywiście jesteśmy bardzo oryginalni i niepowtarzalni. Cały czas chcemy, żeby Wasze wspomnienia o swoim gimnazjum nie tylko kojarzyły się z klasówką, kredą i tablicą ale z tym co nas wyróżnia.

4. Który wg Pani był najfajniejszy?

Nie mnie oceniać, mogę tylko powiedzieć ,że przygotowania do pierwszego spektaklu zajęły mam najwięcej czasu. Każdy następny coraz mniej. Ale przy każdym bawimy się dobrze , i myślę że uczniowie również.

5. Czy lubi Pani rozmawiać z młodzieżą?


Lubię i wydaje mi się ,że umiem. Młodzież ma wiele trafnych pomysłów, często przez nas dorosłych nie docenianych czy niedostrzeganych . Mimo ,że dzieli nas duuuuuuuuuuuużo lat to często czuję się jedną z Was.

6. Co ceni Pani w młodzieży naszego Gimnazjum?

Doceniam wiele rzeczy, ale dumna jestem kiedy o Was w samych superlatywach mówią inni. Potraficie być nieobojętni na krzywdę innych, potraficie swoja postawą i zachowaniem dawać przykład godny naśladowania.

7. Jakie podejmuje Pani środki aby nasza szkoła była nowoczesna?

Nasza szkoła jest nowoczesna. To efekt wielu działań i poszukiwań środków finansowych w MEN, UE, budżecie gminy, u sponsorów , rodziców. Ale myślę, że to głównie zasługa naszej gospodarności i oszczędności posiadanych środków. Jak na pewno obserwujecie nie wydajemy pieniędzy na coś co dzisiaj błyszczy a jutro znika. Inwestujemy w pomoce, sprzęt który ma służyć kolejnym pokoleniom. Nie mówiąc o tym ,że uczę i wymagam poszanowania i dbałości o naszą całą szkołę,

8. Co Pani robi w wolnym czasie?


W ciągu roku szkolnego tego czasu wolnego mam niewiele, ale jak już jest to czytam , oglądam programy telewizyjne w tym seriale, albo tak normalnie nic nie robię.

9. Jakie Pani ma hobby?

Moje hobby to brydż - czyli gram w karty.

10. Czy jest Pani otwarta na nowe pomysły zajęć dodatkowych?


Tak, jeśli tylko wynikną z chęci rozwijania waszych zainteresowań, będę spełnieniem uczniowskich oczekiwań.

11. Jak Pani wspomina swoją młodość i młodzieńcze lata?

Chodziłam do szkoły średniej z internatem odległym od domu rodzinnego 150 km. Tam nauczyłam się samodzielności i odpowiedzialności za siebie. Nigdy byłam wychuchaną córunią. Dorastałam w gronie rówieśników od których wymagano systematycznej nauki, tolerancji , pracy w grupie a to zaprocentowało w moim dorosłym życiu.

12. Czy pamięta Pani wszystkich uczniów i jakie czynniki wpływają na to kogo się zapamiętuje?


Wszystkich nie pamiętam . Pamiętam na pewno tych których uczyłam. Pamiętam uczniów którzy w szkole dali się poznać poprzez swoje sukcesy w konkursach, w działalności społecznej czy artystycznej. Pamiętam również przysłowiowych "czortów" którzy często gościli na dywaniku u dyrektora. Ale jest mi ogromnie miło kiedy spotykam absolwentów i mogę z nimi rozmawiać.

13. Czy początki pracy z uczniami były trudne?

Po studiach dane mi było pracować z uczniami w szkole podstawowej i w liceum w klasach bardzo licznych bo 44 osobowych. Nigdy nie miałam problemu z dyscypliną, nigdy nie miałam kosza na głowie. Nigdy nie musiałam się skarżyć swoim zwierzchnikom na problemy wychowawcze. Zatem mogę stwierdzić ,że praca z uczniami dawniej i dziś sprawia mi przyjemność.

14. Jaki ma Pani stosunek do innych nauczycieli?

Sukces szkoły zależy od pracy wszystkich nauczycieli i panującej atmosfery. Dlatego darzę moich współpracowników zaufaniem i szacunkiem. Nie ma miejsca w naszym gronie na waśnie, spory i konflikty. Jak na pewno sami widzicie jesteśmy dla siebie życzliwi, pomocni jak trzeba to krytyczni.

czytano: 4425 razy

źródło: gimnazjum.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Black Maria- tak nazywa się furgonetka, którą amerykańska policja wozi więźniów do i z więzienia. Nazwa pochodzi najprawdopodobniej od silnej, czarnoskórej kobiety z Bostonu, która ...

dalej
Ilość zdjęć: 695
dalej
Gimnazjum w Ogrodzieńcu